ایلان ماسک موسس شرکت تسلا، تصمیم گرفته است تا به فعالیت‌های خود در شبکه اجتماعی توییتر  پایان دهد. این اتفاقات طی چند توییت رخ داده است و هنوز دلیل این کار آقای ماسک مشخص نیست.

صبح روز جمعه، ایلان ماسک در توییتی به کاربران خود اعلام کرد که «از کاربرد‌های مثبت توییتر مطمئن نیست». وی همچنان در ادامه توییت خود نوشته بود «ردیت پلتفرم خوبی به نظر می‌رسد». اما چندی پس از آن در توییتی دیگر از آفلاین شدنش خبر داد. این اقدام وی در نوع خود جالب است، زیرا بارها شاهد استفاده ایلان ماسک از توییتر برای در ارتباط بودن با کاربران خودروهای تسلا بوده‌ایم.

البته وی مشکلاتی را هم برای کمپانی تسلا به وجود آورده است که می‌توان منشاء آن را در توییت‌های وی یافت. برای مثال او در توییتی مدعی شده بود که تسلا قرار است در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۰۰ هزار خودرو تولید کند که چندان به مذاق سهامداران کمپانی وی خوش نیامد. در همین راستا، ایلان ماسک مقرر شد تا اخبار دست اول سهام‌داران را در فضای مجازی منتشر نکند و ۲۰ میلیون دلار هم جریمه نقدی بپردازد، همچنین ریاست هیئت مدیره تسلا را نیز واگذار کند.

در مثالی دیگر، وی توییت کرده بود که قرار است کمپانی تسلا با قیمت ۴۲۰ دلار به ازای هر سهم، خصوصی‌سازی شود که باعث شده بود سهام تسلا تکان‌های اساسی بخورد. او همچنین به دنبال توییت خود، مدعی شده بود که «پشتیبانی سهام‌دارن تایید شده است و تنها دلیلی که باعث می‌شود با قطعیت این قضیه اعلام نشود، رای سهامداران است».به همین دلیل قرار شد تا دیگر در رابطه با وضعیت مالی کمپانی نیز توییتی نکند.

رابطه پر فراز و نشیب ایلان ماسک با توییتر، بسیار طولانی است ولی همزمانی این اقدام وی و اعلام توییتر مبنی بر ممنوع شدن تبلیغات سیاسی در این پلتفرم، باعث شده است بسیاری گمان کنند این دو اتفاق به نوعی به هم مرتبط هستند. با این حال ایلان ماسک فردی غیر قابل پیش‌بینی بوده و زیاد نمی‌توان روی اقدامات این چنینی وی حساب مشخصی باز کرد. به همین دلیل بعید نیست که او در توییتی تمام این داستان‌ها را به شوخی تشبیه کند.

نظر بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *